ПРОЗОРІСТЬ ТА ВІДКРИТІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ

Нормативно-правове забезпечення

Правила прийому до ЗДО

Порядок зарахування дитини до закладу дошкiльної освiти, переведення з одного закладу дошкiльної освiти до іншого(пункт 3 Положення про систему електронної реєстрації до закладiв дошкiльної освiти Запорiзької Micькoї ради (нова редакцiя), затвердженого Наказом департаменту освіти і науки Запорiзької міської ради від 19.03.2021 № 57р):
1. Зарахування дiтей до ЗДО здiйснюється керiвником протягом календарного року на вiльнi мiсця у порядку черговостi згiдно з даними Реєстру. У Peєcтpi формуються списки дiтей для кожної вiкoвoї групи ЗДО з урахуванням дати реестрацiї та наявних пiльг.
Зарахування дитини здiйснюється згiдно з вiдповiдним наказом директора ЗДО упродовж формування новостворених груп наприкiнцi лiтнього перiоду (але не пiзнiше 31 серпня) поточного року та упродовж календарного року у разi вивiльнення мiсць у вiдповiдному ЗДО.

2. Керiвник ЗДО проводить прийом документiв для зарахування дитини у ЗДО вiдповiдно до отриманого для цiєї дитини вiд територiального реєстратора направлення, яке роздруковується територiальним реєстратором з Реєстру https://reg.isuo.org/ (з обов'язковим визначенням номера заявки) та зберiгається у ЗДО в особовiй справi дитини.

3. Заявник самостiйно стежить за черговiстю та статусом своєї заявки в peєcтpi. При змiнi статусу на електронну адресу заявника надходить електронне повiдомлення з оповiщенням про його змiну.

4. У разi встановлення статусу заявки «Отримано направлення» заявник зобов'язаний упродовж 30 календарних днiв подати керiвнику ЗДО документи, які необхідні для зарахування дитини, передбаченi п.9 Положення про заклад дошкiльної освiти, затвердженого постановою Кабiнету Miнicтpiв України вiд 27.01.202l № 86:

● заява батькiв або законних представникiв;
● медична довiдка, видана вiдповiдно до cтaттi 15 Закону України «Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб», разом з висновком про те, що дитина може вiдвiдувати ЗДО;
● свiдоцтво про народження дитини;
● документи, що пiдтверджуютъ право пiлъгового зарахування до ЗДО та/або пiльгового харчування у ЗДО.

5. Для зарахування дитини з iнвалiднiстю до ЗДО до заяви про зарахування додаються:

● копiя медичного висновку про дитину з iнвалiднiстю вiкoм до 18 poкiв, виданого лiкарсько-консультативною комiсiєю закладу охорони здоров'я, або копiя посвiдчення особи, яка одержує державну соцiальну допомогу вiдповiдно до Закону України «Про державну соцiальну допомогу особам з iнвалiднiстю з дитинства та дiтям з інвалідністю»;
● копiя iндивiдуалъної програми реабiлiтацiї дитини з iнвалiднiстю.

6. За наявностi вiльних мiсць у ЗДО та вiдсутностi заявок у вiдповiднiй вiковiй категорiї в цi заклади, територiальнi реєстратори можуть запропонувати заявникам iнших ЗДО iз найбiлъшою кiлькiстю записiв у peєcтpi можливiсть бути зарахованими на вiльнi мiсця на пiдставi заяви батькiв або законних представникiв до територiального вiддiлу освiти Департаменту.

7. У разi вiдсутностi вiльних мiсць в обраному ЗДО та вiдмови батькiв або законних представникiв вiд iншого запропонованого ЗДО, заявка залишається в Рeєcтpi до моменту вивiльнення мiсця.

8. При влаштуваннi до ЗДО гарантується надання пiльг згiдно iз законодавством України. Якщо право на першочергове зарахування до ЗДО не пiдтверджено, дитина зараховується до ЗДО на загальних пiдставах.

9. Батьки дiтей або законнi представники у разi отримання упродовж поточного року статусу заявки «Видано направлення» мають право (за заявою) відмовитися від отримання направлення до 01 вересня наступного року, за ними залишається їх поточний номер в peєcтpi зi змiною статусу заявки на «Вiдкладено» i зазначенням тepмiнy, до якого заявку вiдкладено. Наявнi вiльнi мiсця для проходження адаптацiї пропонуються наступним за реєстрацiею заявникам в межах кiлькостi дiтей, якi будуть зарахованi до груп в поточному роцi.

Заявка отримує статус «Вiдкладено», якщо батьки або законнi представники пiсля встановлення статусу «Видано направлення» у перiод бiльше нiж 30 календарних днiв не звернулись до територiального реєстратора/реєстратора ЗДО. При цьому заявка залишається в peєcтpi до наступного звернення батъкiв або законних представникiв.

10. Змiна статусу «Вiдкладено» в заявцi, здiйснюється на пiдставi заяви батъкiв або законних представникiв на iм'я розпорядника Реєстру - територiальний вiддiл освiти Департаменту.

11. Данi про зарахування дитини до ЗДО вносить до Реєстру реєстратор ЗДО на пiдставi наказу керiвника ЗДО про зарахування дитини, при цьому статус заявки змiнюєтъся на «Зараховано».

12. Керiвники комунальних ЗДО у день вибуття будь-якої дитини iз ЗДО iнформують територiальний вiддiл освiти Департаменту про вивiльнене мiсце.

13. Для переведення вихованця з одного ЗДО до iншого один з батькiв або iнший законний представник дитини повинен обрати ЗДО в Peєcтpi, оформити заявку, керiвник ЗДО впродовж десяти робочих днiв з дати надходження тaкoї заявки iнформує заявника про можливiсть зарахування дитини до вiдповiдного ЗДО iз зазначенням кiнцевого строку подання необхiдних документiв. Пiсля цього один з батькiв або iнший законний представник подає керiвнику вiдповiдного ЗДО заяву про зарахування дитини, вiдповiдно до отриманого для дитини вiд територiального реєстратора направлення, яке роздруковується територiальним реєстратором з Реєстру https://reg.isuo.org/ (з обов'язковим визначенням номера заявки) та зберiгається у ЗДО в особовiй справi дитини, керiвник здiйснює вiдповiдним наказом зарахування дитини.

Переведення вихованця iз комунального ЗДО до iншого комунального ЗДО вiдбувається на пiдставi заяви одного з батъкiв або iншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (кpiм випадкiв, коли за рiшенням органу опiки та пiклyвання або суду мiсце проживання дитини визначено з iншим iз батькiв).

Мова освітнього процесу

Мова, якою відбувається освітній процес у закладі дошкільної освіти - українська

Правовий статус української мови сьогодні визначає Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року. У статті 10 Конституції записано: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. B Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом». Мовні відносини в Україні регулює також Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

На виконання ст. 10. Конституції України, законів України «Про освіту» (ст.7), «Про дошкільну освіту» (ст. 8), з метою створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідна організаційна робота.

Українська мова є мовою повсякденного спілкування усіх учасників освітнього процесу - вихованців, педагогів, батьків.

Українською мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу, семінари, наради, збори колективу, друкуються тексти оголошень, інформація на стенди. Документація ведеться згідно з Інструкцією з діловодства у дошкільних навчальних закладах. Нормативно-правова документація упорядкована у відповідності до вимог.

У дошкільному закладі оформлені куточки державної символіки, української казки. В кожній віковій групі оформлені осередки - етнографічні (народознавчі), художньо - мовленнєвої, театралізованої та музичної діяльності, що містять українську художню літературу для дітей, добірки українських казок, предметів ужитку, зразків народно - прикладного мистецтва, пісень, музичних творів, елементи національних костюмів.

Illustration


Статут ЗДО №290


Нормативно-правова база в умовах воєнного стану


Щодо комунікації з дітьми дошкільного віку з родин учасників ООС/АТО, внутрішньо переміщених осіб та організації взаємодії з їхніми батьками

Про здійснення публічних закупівель та обслуговування в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб

Перелік нормативних документів під час воєнного стану

Листи МОН

Закони України


ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ В ЗДО

План заходів щодо запобігання і протидії корупції в ЗДО №290 на 2024р.

Розпорядження міського голови від 29.02.2024 № 67р

Розпорядження міського голови від 29.02.2024 № 67р «Про затвердження Положення щодо впровадження у виконавчих органах Запорізької міської ради, підприємствах, установах та закладах, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції»»

Структура та органи управління

Illustration

Створення умов для функціонування та розвитку закладу

Результативність діяльності

Фінансування

Звіт про надходження та використання коштів БФ Магістр